sobota, 26 kwietnia 2014

L`Oreal, Ideal Soft vs Eveline Cosmetics Płyn micelarny 4w1

Dziś nietypowo, bo porównawczo, ale stwierdziłam, że nie ma sensu się rozwodzić
nad jednym micelem w całym poście, skoro można nad dwoma na raz ;)I nie, wróć, nie będę się rozwodzić. Będzie krótko.
Co to jest płyn micelarny?
To woda której zadaniem jest usunięcie makijażu. Szybko, łatwo i przyjemnie.
Najlepiej bez pocierania. Idealnie byłoby, gdyby nie miała zapachu i nie pozostawiała tłustej warstwy.
Ma być przy tym delikatna, nie szczypać i nie podrażniać. Proste, nie?Biorąc pod uwagę powyższe wytyczne wpisał się w nie idealnie IDEAL SOFT z L`Oreal.
LUBIĘ GO:
- za opakowanie, na wacik wylewam tyle płynu ile mi się podoba w ciągu kilku sekund.
- za skuteczność, w ciągu paru minut cały makijaż jest na wacikach.
- za krótki skład, składników mało za to tylko te co potrzeba.
- za brak zapachu, dzięki czemu nie podrażnia i nie szczypie.
- za brak tłustej warstwy na skórze.
- za cenę, 200 ml około 12 zł w promocji.
- minusów BRAK.
- HIT 2013


JAK DZIAŁA? Odpowiedź TUTAJ KLIK


Jak się ma do tego drugi płyn micelarny, szumnie nazwany profesjonalnym czyli Eveline 4w1?
NIE LUBIĘ GO:
- za opakowanie, no ch.. mnie sytrzelał za każdym razem kiedy miałam POMPOWAĆ :/
- za brak skuteczności, jak zmywa zobaczycie w filmiku.
- za długi skład, który nie wnosi nic w działanie.
- za zapach, no po co, po co??
- z zalet: nie podrażnia, mimo wszystko.
- BUBEL 2013Podsumowując, płyn nie ma pielęgnować, nawilżać itp historie, płyn ma zmywać makijaż,
nie potrzeba wrzucać do niego milion zbędnych składników, które i tak nie mają szansy na działanie,
bo zostają na waciku a ten rozkosznie ląduje w koszu. Nie lubię udziwnień w tego typu produktach.
Cenię skuteczność i prostotę, a to zapewnia Ideal Soft. Tyle w temacie :)


L`Oreal, Ideal soft, Oczyszczający płyn micelarny

1. Aqua - woda, rozpuszczalnik.

2. Hexylene Glycol - glikol heksylenowy, wykazuje właściwości nawilżające. Jest dobrym nośnikiem substancji aktywnych. Cechują go właściwości konserwujące i hamujące rozwój drobnoustrojów. 

3. Glycerin – humektanty/środki rozpuszczające. Pochodzenie różne (także petrochemiczne), zatrzymuje wodę w skórze, nawilża, daje wrażenie miękkiej skóry.

4. Poloxamer 184 - kopolimer blokowy tlenku etylenu i tlenku propylenu, substancja powierzchniowoczynna, usuwa bród i zanieczyszczenia.

5. Disodium Cocoamphodiacetate - łagodna substancja myjąca pochodząca z oleju kokosowego, zwiększa zdolność pienienia się kosmetyku. Poprawia elastyczność skóry.

6. Disodium EDTA -  stabilizator pochodzenia syntetycznego. Działa również jako środek konserwujący. Często jest on zanieczyszczony, co działa drażniąco na skórę i błony śluzowe. Szczególnie groźny jest
w formie rozproszonej w powietrzu. Sole kwasu EDTA rozpylone w naszym otoczeniu, mogą powodować
nieżyt spojówek, kaszel oraz duszności. Dlatego też, warto unikać EDTA zawartych w kosmetykach w aerozolu.
Kosmetyków z EDTA nie należy stosować zwłaszcza wtedy, gdy przyjmujemy leki zawierające cynk, żelazo, miedź, glin, ołów i bizmut. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż EDTA ma działanie wiążące metale ciężkie. Odradza się również stosowanie kosmetyków z EDTA w przypadku zażywania antybiotyków.
Unikać EDTA w czasie ciąży i laktacji !

7. Polyaminopropyl Biguanide - konserwant, powoduje zahamowanie rozwoju mikroorganizmów, nie tylko podczas procesu powstawania kosmetyku ale także w momencie jego stosowania.Eveline Cosmetics, Nawilżajacy płyn micelarny 4w1

1. Aqua - woda, rozpuszczalnik.

2. Hyaluronic Acid - kwas hialuronowy. Bardzo silny humektant, kwas hialuronowy ma możliwość związania do 250 razy więcej wody niż sam waży. Kwas hialuronowy wbrew swej nazwie nie jest kwasem, tylko polisacharydem. Istnieją dwie jego odmiany, wielko- i małocząsteczkowa. Ta pierwsza tworzy film na powierzchni skóry i nie przenika w głąb. Małocząsteczkowy kwas hialuronowy ma zdolność przenikania, stąd może być nośnikiem dla niektórych antyoksydantów rozpuszczalnych w wodzie. W większości kosmetyków stosowana jest mieszanina obu rodzajów. Kwas hialuronowy uzyskiwany jest metodami biotechnologicznymi
i jest stosunkowo drogim składnikiem.

3. Polysorbate 20 - glikol, emulgator, stabilizator emulsji. Powodują reakcje alergiczne i świąd skóry. Te związki chemiczne są uznane jako substancje rakotwórcze, uszkadzają również strukturę genetyczną komórek. PEG/PPG-i wnikają wgłąb skory i czynią ją bardziej "przepuszczalną" dla innych substancji czyli również wrażliwszą na zanieczyszczenia w powietrzu i drażniące substancje w kosmetykach. Polisorbate 80 i 60 stymuluje rozwój nowotworów.

4. PEG-40 Hydrogenated Castor Oil - olej rycynowy w postaci chemicznie zmienionej, w zasadzie bez korzyści dla skóry.

5. Glycerin – humektanty/środki rozpuszczające. Pochodzenie różne (także petrochemiczne), zatrzymuje wodę w skórze, nawilża, daje wrażenie miękkiej skóry.

6. Methyl Gluceth-20 - łagodny środek zmiękczający i utrzymujący wilgoć. Produkowany
z glukozy i alkoholu metylowego, wywodzi się z kukurydzy i skrobi kukurydzianej. Jest delikatny w działaniu, ma zdolność otwierania porów, przez co znakomicie oczyszcza.

7. Betaine - betaina jest składnikiem buraka cukrowego. Odkłada się w keratynie (białko strukturalne) włosów i skóry. Redukuje ładunki statyczne włosów, wiąże wilgoć. Silnie nawilża skórę.

8. Butylene Glycol - glikol butylenowy, alkohol o właściwościach nawilżających podobnych do gliceryny. Działa jak rozpuszczalnik dla innych substancji.

9. Laminaria Hyperborea Extract - glon z klasy brunatnic, listkownica północna. Wzmacnia struktórę skóry.

10. Panthenol - Nawilża, działa przeciwzapalnie, jest naturalnym prekursorem witaminy B5 (kwasu pantotenowego), substancji bardzo szeroko rozpowszechnionej w przyrodzie, obecnej w każdej żywej tkance. Pantenol może występować w postaci dwóch odmian (izomerów) określanych literami D- i L-. Tylko jedna z nich (D-pantenol) wykazuje aktywność biologiczną, izomer L- jest nieczynny i nie ulega przekształceniu w witaminę B5. Ma silne własności higroskopijne. Pantenol należy do silnie działających stymulatorów wzrostu i odnowy komórek, zarówno naskórka jak i skóry właściwej. Wykazuje silne działanie gojące przy różnych rodzajach uszkodzeń skóry i błon śluzowych, łagodzi podrażnienia i nieprzyjemne objawy wywołane czynnikami alergogennymi.

11. Propylene Glycol - glikol propylenowy, humektant - zapobiega krystalizacji (wysychaniu) masy kosmetycznej przy ujściu butelki, tuby itp. Wspomaga działanie konserwujące poprzez obniżenie aktywności wody, która jest doskonałą pożywką dla drobnoustrojów. Substancja nawilżająca skórę.
Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotora przenikania - ułatwia w ten sposób transport innych substancji w głąb skóry.

12. Acacia Senegal Gum - guma arabska, pozyskiwana ze skaleczeń w pniu drzewa Acacia Catechu, akacji sudańskiej. Po zestaleniu przyjmuje postać grudek. Stosowana jako emulgator, zagęszczacz, wiąże wodę, stabilizuje pianę, zmiękcza naskórek. Rozpuszcza się w wodzie w stosunku 1:2.

13. Malus Domestica Fruit Cell Culture Extract - to  pierwsze roślinne, aktywne komórki macierzyste, których zadaniem jest ochrona ludzkich komórek macierzystych skóry.
Komórki macierzyste jabłoni ( specjalny szwajcarski gatunek) , uzyskane za pomocą innowacyjnej i opatentowanej roślinnej  hodowli komórkowej są bogate w czynniki epigenetyczne (które maja zdolność aktywowania  genów, nie wpływając na ich strukturę), i metabolity, zapewniające długą żywotność komórkom skóry. W badaniach wykazano, że produkt chroni komórki macierzyste skóry, opóźniając starzenie się komórek.

14. Xanthan Gum -  guma ksantanowa – stabilizuje emulsje, zagęszcza kosmetyk, posiada właściwości żelujące. Otrzymywana metodami biotechnologicznymi przy udziale bakterii. Jest dobrze tolerowana przez skórę.

15. Lecithin – lecytyna, otrzymywana z oleju sojowego (z soi nie modyfikowanej genetycznie). Współtworzy system transportujący substancje odżywcze do głębszych warstw skóry, naturalny emulgator.

16. Allantoin - alantoina, stosowana od dawna jako czynnik gojący i kojący, likwiduje podrażnienia i stany zapalne, przyspiesza odnowę tkankową, przyspiesza ziarninowanie uszkodzonej tkanki i ułatwia bliznowacenie, zmiękcza i plastyfikuje warstwę rogową naskórka, pomaga w usuwaniu zrogowaceń.

17. PEG-20 Glyceryl Laurate - niejonowy emulgator, umożliwia powstanie emulsji, utrwala ją.

18. Tocopherol – substancja czynna, antyoksydant. Witamina E działa kojąco i łagodząco na skórę,
i ewentualne stany zapalne na  skórze. 

19. Linoleic Acid - kwas linolenowy, jeden z kwasów tłuszczowych. Jest składnikiem tkanek zwierzęcych i roślinnych. W kosmetyce stosowany ze względu na skuteczne właściwości zatrzymujące wodę w skórze. Należy do niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), emolient, kluczowy składnik w syntezie ceramidu 1, warunkuje prawidłową budowę i dobre własności barierowe naskórka, wpływa na przebieg procesów zapalnych w skórze, normalizuje procesy keratynizacji, zmniejsza przebarwienia.

20. Retinyl Palmitate - witamina A, odpowiedzialna za poziom nawilżenia włosów oraz ich odporność na łamanie. Dostarczana w odpowiedniej ilości wzmacnia włosy i zabezpiecza je przed nadmierną utratą wilgoci.

21. Methylchloroisothiazolinone - biodegradowalna substancja konserwująca. Chroni kosmetyk przed drobnoustrojami. Ma działanie alergizujące i może oddziaływac na układ nerwowy.

22. Methylisothiazolinone - tania i popularna chemiczna substancja konserwująca stosowana głównie
w produktach pozostających na skórze. Ma działanie alergizujące i może oddziaływac na układ nerwowy.

23. Disodium EDTA -  stabilizator pochodzenia syntetycznego. Działa również jako środek konserwujący. Często jest on zanieczyszczony, co działa drażniąco na skórę i błony śluzowe. Szczególnie groźny jest
w formie rozproszonej w powietrzu. Sole kwasu EDTA rozpylone w naszym otoczeniu, mogą powodować
nieżyt spojówek, kaszel oraz duszności. Dlatego też, warto unikać EDTA zawartych w kosmetykach w aerozolu.
Kosmetyków z EDTA nie należy stosować zwłaszcza wtedy, gdy przyjmujemy leki zawierające cynk, żelazo, miedź, glin, ołów i bizmut. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż EDTA ma działanie wiążące metale ciężkie. Odradza się również stosowanie kosmetyków z EDTA w przypadku zażywania antybiotyków.

Unikać EDTA w czasie ciąży i laktacji !

28 komentarzy:

 1. Eveline rzeczywiście przekombinowała z tym opakowaniem ( i składem). Za wszelką cenę chcą się wyróżniać chyba. Masz rację, to co proste najlepiej się sprawdza. Mam teraz płyn micelarny z Corine De Farme. Kupiłam go w opakowaniu z pompką, a przelałam do butelki po micelu z Biedronki, bo mnie ta ich pompka irytowała. A produkt sam w sobie ok. Co do micela z Loreala też mi pasował, ale ze względu na cenę wracam zawsze do świetnego produktu Biedronki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Generalnie lubię produkty z Corine de Farme, choć micela nie próbowałam, powstrzymują mnie przed kupnem niezbyt pochlebne opinie.

   Usuń
  2. Ja kupiłam z ciekawości na jakiejś promocji. Na początku szczypał mnie w oczy przyznać muszę, teraz jest ok. Drugi raz raczej nie kupię.

   Usuń
  3. Może on nie jest przeznaczony do okolicy oczu :)

   Usuń
 2. Ideal Soft muszę w końcu kupić :) na razie wzięłam się za słynnego micela z Garnier :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę koniecznie spróbować tego Loreala :-) Na razie jednak mam takie zapasy, że to szybko nie nastąpi ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten L'Orealowy płyn chyba też jakichś przesadnie fajnych recenzji nie zbierał z tego co wcześniej widziałam. Własnego zdania na temat żadnego z nich nie mam, bo nie używałam ani jednego ani drugiego, jednak po Eveline kompletnie nie mam chęci sięgać. Od dłuższego czasu konselwentnie zrażam się do tej firmy ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Płyn L' oreal błyskawicznie rozpuszcza makijaż, jest aktualnie moim ulubionym. Mam w planach kupić na wypróbowanie Garnier, ma wiele dobrych recenzji więc na pewno wypróbuję na sobie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z Garniera też będziesz zadowolona bo to podobny skład :)

   Usuń
  2. o widzisz w skład się nie zagłębiałam do tej pory ale skoro tak, to biorę go na pewno :P

   Usuń
  3. Z tego co kojarzę coś tam było przesunięte w składzie, więc powinny działać przynajmniej PODOBNIE jak nie tak samo :)

   Usuń
 6. Chciałam kupić ten micelek z Eveline, jednak sobie odpuszczę ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. L'Oreal faktycznie dość skuteczny i jak na razie jeden z lepszych z tej półki cenowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie to samo napisałam w najnowszym poście :D

   Usuń
 8. Co do jakości i efektu końcowego L'Oreala to się zgadzam, jednak mnie do szału doprowadzało właśnie opakowanie. Po przyłożeniu wacika i przechyleniu butelki wypływała taka ilość, że wacik był zalany a reszta produktu przeciekała między palcami ;-((((( Parę prób i już miałam go cisnąć w kont. Ale "pomysłowy Dobromir" podsunął mi myśl, żeby go przelać do butelki ze sprayem z Yves Rocher'a ;-)))))) Fajnie, że produkt nie podrażniał mi oczu i nie musiałam tym samym mieć dodatkowego płynu do demakijażu oczu ;-)))) Eveline nie miałam i jakoś mnie nie kusi aby próbować ;-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najważniejsze, że miałaś na niego pomysł :) E nie polecam zdecydowanie :D

   Usuń
 9. Bardzo lubie ten plyn z Loreal, uzywam go namietnie od jakiegos czasu, ale niestety, jak dla mnie wydajnosc jest mega kiepska ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o płyny micelarne nie zwracam na to uwagi, ale rozumiem, że to może przeszkadzać :)

   Usuń
 10. Nie miałam okazji używać tego z eveline. Ale ten z Loreal się u mnie sprawdził. Jest świetny, do mojej delikatnej skóry. I oszczędny, co też ma znaczenie.. :)
  Zapraszam też do mnie www.double-identity.blogspot.com
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, więc jednak można lać tak, żeby starczyło na długo :)

   Usuń
 11. na ten z loreala się skuszę w końcu : )

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie miałam nigdy tych produktów. Marka L'Oreal jakoś ostatnio do mnie nie przemawia. Jedynie kupuję od czasu do czasu ich profesjonalne farby do włosów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do mnie też nie przemawia, co nie zmienia faktu, że płyn jest dobry, nie szczypie i nie podrażnia, co się przy kilku polskich markach zdarzyło. Czasem trzeba wybrać...

   Usuń

Komentarze od Was dodają ENERGII :) Dzięki